Dağ yöresinde Bursasporluluk

Yıllarca yöremizden güzide takımımızda bir başkan çıkar mı veya en azından yöneticilerimiz olur mu? sorusuna özlemle cevap aramıştık.


19 Ocak 2016 tarihinde Ali AY yedek yönetimine OR-DER Başkanı Sayın Ziya ÖZKAN seçilerek azda olsa bizimde yöremizden seçilen Bursaspor’da bir yöneticimiz var diye heyecanlanmıştık.
27 Mayıs 2017 tarihinde 2. kez yönetime seçilen ALİ AY’ın asil yönetimine yöremiz iş adamlarından Sayın Mehmet ARI, Ziya ÖZKAN ise yedek 1. sıraya seçilmiştir.
Geçtiğimiz günlerde Bursamızın en büyük sivil toplum kuruluşu olan DAĞDER’in DAĞDER Kültür Merkezinde moderatörlüğünü DAĞDER Genel Başkanımız Prof. Dr. Ali KAYA’nın yapığı gecede Bursaspor ile ilgili bir toplantı gerçekleştirdik. Yöremizden yetişen iki değerli ismi konuk etme fırsatımız oldu. Sayın ARI ve ÖZKAN İle Bursaspor ile ilgili çeşitli istişarelerde bulunduk. Toplantı neticesinde yöremizden yetişen BURSASPOR Sevdalıları platformundan Dağderli Timsahlar, Dağlı Bursasporlular, Dağderli Dağlı Bursasporlular üyeleri ile kombine ve tribün pankartları hakkında görüşülerek, yöneticilerimiz destek olacaklarını belirterek yöreden yetişip BURSASPOR altyapısında kaybolan gençlerimize sahip çıkılması konusunda yöneticilerimizden destek sözü alındı.

BURSASPOR GENÇLEŞİYOR
2010 yılının Şampiyon takımında Bursa Vakıfköy’ün tozlarını yutmuş gençlerimiz bir ilk yaşadı. Bunlar: Sercan YILDIRIM, Volkan ŞEN, Serdar AZİZ, Eren ALBAYRAK, İsmail Haktan ODABAŞI, Muhammet DEMİR. Bursaspor gençleşiyor, kabuk değiştiriyor. Kabuk değiştirmeseydi yakında değiştirecek kabuk bulamayacaktı.
Geçmişten günümüze havaya atılan milyon Eurolar bu sonucu doğurdu.
Başkan Ali AY ve ekibine yapılan hatalar doğru yolu gösterdi.
Geriye dönüp baktığımızda Ali AY’ın başkanlık koltuğuna ilk oturduğu 19 Ocak 2016’nın üzerinden tam 942 gün geçmiş…
O süreçten bugüne Ali AY yönetimi tam 36 yeni oyuncuyla sözleşme imzalamış.
Bir hesap daha yaparsak 26 günde bir Bursaspor’da imza töreni düzenlenmiş.
Müthiş bir istatistik.

2018-2019 SEZONUNA İYİ BAŞLAYAMADIK
2018-2019 sezonunu 1. haftada Kadıköy’de kısıtlı kadromuza rağmen 3 puanı maçın hakemi Halil Mutlu MELER’in ‘Fener’e var bize yok’ kararlarıyla maalesef 3 puanı Kadıköy’de bıraktık.
2. hafta ise sahamızda şampiyon hocamız Ertuğrul SAĞLAM’ın çalıştırdığı Kayserisporla oynadığımız maçta iki bencil futbolcumuzun katkılarıyla iki(2) puanı kaybettik.
Ey Stancu!
Ey Yusuf ERDOĞAN! karşı karşıya kaldığınız pozisyonlarda bencillik yapmayıp boşta olan arkadaşlarınızı görseydiniz 3 milyonluk Bursa şehri güzel bir Kurban bayramı geçirecekti.
Umarım bunların hesabını Samet AYBABA sorar.
Neticede çok kötü değiliz acilen PABLO BATALLA ayarında 10 numara ve kaliteli bir santrafor gerekli olduğunu düşünüyoruz. Umuyorum ki iki sezondur yaşanan sıkıntıları bu sezon yaşamayız…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir